Lis na dřevěné brikety

Silo a briketovací lisProblém, co s dřevěným odpadem vzniklým při výrobě, řeší snad každá truhlářský provoz. My  jsme ho vyřešili briketovacím lisem Brik Star. Veškeré hobliny , piliny a dřevěný prach jsou pomocí odsávacího zařízení dopravovány do násypky, kterou má briketovací lis umístěnou nad sebou.

Po naplnění násypky materiálem začne lis odpad stlačovat pomocí hydraulického zařízení, a tak bez použití jakýchkoli pojiv umožní vylisovat pevnou a kompaktní briketu.

Průměr takto lisované dřevěné brikety je 5cm, a její délka se pohybuje od 3 do 7 centimetrů. Důležitá je vlhkost lisovaného materiálu, ta se u nás pohybuje kolem 10% ( dřevo, které používáme pro výrobu zahradního nábytku, pergol a altánů je sušené)  a tudíž takto slisovaný materiál disponuje vysokou výhřevností.

Provozní tlak válce, který brikety lisuje, je 18 Mpa , a měrná hustota vylisované brikety se pohybuje mezi 850 - 1100 kg/m3, podle toho, zda zpracováváme měkké jehličnaté dřevo, nebo vyrábíme třeba masivní dubový zahradní nábytek. Díky tomu neobsahuje dřevěné briketa žádná pojiva - doat na obsah lepidla v briketě je velmi častý - opravdu drží jen talkem, který lis vyvina